Wiele nowego w Bibliotece

Dobrze jest przywitać wiosnę z książką. Biblioteka w Fabiankach zakupiła już w tym roku wiele interesujących nowości wydawniczych. Informujemy również, że działa elektroniczny katalog książek w systemie bibliotecznym MAK+. Prowadzone są dalsze prace i zbiorów ciągle przybywa. Już od 19 marca zapraszamy dorosłych na Tydzień z Internetem, 22 marca odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.  Prowadzone będą zajęcia edukacyjne dla dzieci Wiosenne czytanie. Pierwsza grupa przedszkolaków odwiedzi placówkę 23 marca. W czerwcu zapraszamy na Noc Bibliotek i akcję Zabierz książkę na wakacje podczas Pikniku Gminnego w Nasiegniewie. A we wrześniu Narodowe Czytanie.

Kalendarz imprez kulturalnych

Gminnej Biblioteki Publicznej w Fabiankach zaplanowanych w 2018 roku:

Data Impreza kulturalna, akcja Informacje
19 – 23 marca Tydzień z Internetem 2018 Pierwszy krok w internecie – zapraszamy dorosłych w godzinach
9 czerwca, od godz. 16.00 (sobota) Noc Bibliotek Akcja ogólnopolska, wieczorna

– zabawy literackie dla dzieci i dorosłych

23 czerwca, od godz. 14.00 (sobota) „Zabierz książkę na wakacje”

Udział w Gminnym Pikniku Rodzinnym w Nasiegniewie

Akcja czytelnicza, buszowanie i rozdawanie starych książek – darów podczas imprezy gminnej
8 września, od godz. 16.00 (sobota) Narodowe Czytanie 2018 Akcja ogólnopolska – czytanie powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego
cały rok, co miesiąc Dyskusyjny Klub Książki Spotkania DKK, czytanie książek i rozmawianie o nich
cały rok „Wiosenne czytanie”, „Cała Polska czyta dzieciom”, „Miś bohaterem literackim” Prowadzenie w bibliotece edukacji czytelniczej